Novinky

2012- Staňte sa fanúšikom ANDANTE BANDOG KENNELS, aktuálna fotogaléria je umiestnená na:     www.facebook.com/AndanteBandogKennels

2011- Lord Henry Baliasinsky z Ruska na návšteve v našej chovateľskej stanici, spolu s 5 týždňovým šteniatkom z ANDANTE BANDOG KENNELS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011- Nové fotky v Galérii (od strany 21-23) "Rocky Andante, Missy Andante, Hector Andante" 8 mesačné jedince z chovu ANDANTE BANDOG KENNELS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011- Upozornenie! Andante Bandog Kennels, nie je členom Slovenského Bandog Klubu (SBK) a dištancujeme sa od akýchkoľvek aktivít tohto klubu.

 

On / Off´s „Karma" ( On / Off´s Kimi x On / Off´s Sumo), import z Grécka- Atény

Andante Bandog Kennels sa týmto chce poďakovať nášmu chovateľskému partnerovi a priateľovi Steliosovi Sdrolias z Grécka- Atény (On / Off Bandog Kennel) za tento výnimočný a exkluzívny chovateľský dar. Sučka „Karma" je pre Andante chovateľský program veľkou poctou! „Karma" je unikátnou kombináciou najvzácnejších krvných línií pracovných Bandogov v celom „Bandog svete", svetovo preslávených: On / Off (Grécko), Lucero´s WCK9 (USA), Thunderdome (USA) a Molosser Gate (Grécko). Rodičia: matka „Kimi" je krvnou dvoj- kombináciou Lucero´s Juda a otec „Sumo" je synom extrémneho psa menom On / Off´s Vito (syn Lucero´s Juda, ktorý je priamym bratom z vrhu Lucero´s Curlyho). To znamená, že sučka „Karma" je v podieloch krvných línií najviac viazaná na psa Lucero´s Judo (Lucero´s Working Class K9- USA) a na extra konzistentného atletického psa On / Off´s Vito (Lucero´s Judo x Thunderdome´s Lara).

 

 

 

 

 

 

Lucero´s Judo "Dude" (Lucero´s Working Class K9) USA, rodičia:(otec: Lucero´s Mugsy x matka: Lucero´s Knuckles)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010, Andante Bandog Kennels  v exkluzívnom rozhovore so Steliosom Sdroliasom z On / Off Bandog Kennel (Grécko- Atény).

Pri príležitosti zverejnenia spolupráce a partnerstva medzi Andante Bandog Kennels a On / Off gréckej chovateľskej stanice Bandogov, sme pripravili veľmi zaujímavé otázky a rozprávali sme sa osobne so Steliosom Sdroliasom.

Stelios Sdrolias je majiteľom prominentnej gréckej chovateľskej stanice Bandogov s názvom On / Off, vedúci inštruktor a tréner špecializovaných školení K9, školí bezpečnostné služby a psov určených na osobnú ochranu. On / Off Bandog  Kennel patrí medzi najuznávanejšie chovateľské stanice Bandogov na svete, produkujúca extra kvalitné a konzistentné pracovné Bandogy. Stelios Sdrolias  osobne importoval Bandogov z USA do Grécka a to priamo z chovateľských staníc Lucero´s Working Class (USA) a Thunderdome Kennel (USA). Je jediným chovateľom na svete, ktorý  priamo spolupracuje s Josephom Lucerom III. z USA (California). Buduje tak krvnú líniu Bandogov, ktorá sa skladá z jedinečných a vzácnych Lucero a Thunderdome krvných línií, líniu pod názvom On / Off, ktorú vytvoril priamo z "epicentra jadrového výbuchu".

1. Otázka: Zdravíme Vás Stelios, najprv by sme Vám radi poďakovali za čas ktorý ste si našli na odpovede na naše otázky. Prečo ste sa rozhodli práve pre plemeno Bandog a nie napríklad pre Pitbulla alebo Neapolského Mastina, alebo ktorékoľvek iné plemeno?

Stelios: Zdravím Patrik a Petra! Bude mi potešením a cťou, odpovedať na všetky vaše otázky, ktoré máte na mysli. Chov Bandogov, alebo chov akéhokoľvek iného plemena nebolo mojou prioritou, ale keď som bol po prvýkrát konfrontovaný s týmto plemenom prišlo to celé ako nevyhnutnosť, potom čo som  bol tak veľmi sklamaný z ostatných plemien ktoré som trénoval a testoval. Bandoga som si zvolil ako môjho osobného psa. To je to, čo som chcel, aby som zabezpečil ochranu môjmu domu a rodine, je to plemeno z ktorého som mal extrémnu radosť pri práci v rámci obrany a osobnej ochrany! Nechápte ma zle, mám rád všetky plemená psov obzvlášť Pitbullov a Neapolských Mastinov, ale nie sú to plemená podľa mojich predstáv. Majú veľa pozitívnych vlastností  ktoré sa mi páčia a sú stelesnené v Bandogoch. To je to najlepšie na Bandogoch, majú všetko v jednom balíku (všetky najkvalitnejšie vlastnosti po Pitbulloch a Neapolských Mastinoch)!

2. Otázka: Kedy a ako ste importovali Bandogov unikátnych krvných línií z USA do Grécka?

Stelios: V roku 2001 som získal suku Bandoga menom Kalma z chovateľskej stanice Molosser Gate v Grécku. Od vtedy som nakazený  "Bandog vírusom" (smeje sa). Potom som importoval psa menom Rony a sučku menom Mila v roku 2002 z chovateľskej stanice Josepha Lucera z (Working Class K9, USA). Mila bola pre môjho priateľa, ktorý zomrel takmer rok po tom, pri love rýb, a Rony bol pre môjho chovateľského ex-partnera, ktorý vlastní chovateľskú stanicu Bandog Farm. V roku 2003, ma kontaktoval Mario Governale z chovateľskej stanice Thunderdome (USA), po tom ako videl a mal nejaké osobné skúsenosti s mojimi psami s tým, že mi chce poslať šteňa z jeho línie ako chovateľský dar. Bol som veľmi poctený jeho gestom . Okrem šteňaťa, ktoré som dostal som tiež doviezol sučku a psa- šteňatá z jeho chovu. Tie boli umiestnené opäť u môjho chovateľského ex-partnera.
Po takmer dvoch rokoch po importe Ronyho a nespočetnom množstve hodín tréningu, som dospel k rozhodnutiu, že Rony nie je pes na ktorom by som mohol založiť vážny chovateľský program. Takže som kontaktoval opäť Joa Lucera a požiadal ho o nového psa. Jeho priateľskosť vyústila v skutočnosť, že sa mu podarilo získať dospelého psa z jeho línie pre mňa. Tento pes patril pôvodne pánovi menom Tom Richie (prezident WABA- Working American Bulldog Association) a volal sa Lucero´s Dude, kým bol v USA. Dostal som ho dňa 04.07.2004, v deň kedy Grécko hralo proti Českej Republike nezabudnuteľný zápas na Majstrovstvách Európy 2004 vo futbale! Premenoval som ho z mena Dude na Judo v tej minúte keď som ho prvý krát uvidel. Judo je brat z vrhu psa menom Lucero´s Curly (slávny Bandog Curly, vďaka jeho vystúpeniu vo filme Hulk a Fear Factor okrem iného).

3. Otázka: Prečo ste sa usilovali získať práve  Lucero a Thunderdome krvné línie?

Stelios: Prvýkrát som počul o Lucero Bandogoch v roku 1999, kedy som bol na seminári v San Diegu. Menej ako rok po tom som videl prvé video ako pracujú . Boli to najlepšie molossoidné psi aké som kedy videl v akcii. A v tej dobe som bol vážne zapálený pre Amerických Bulldogov prostredníctvom Európskeho klubu Amerického Bulldoga (EABC- European American Bulldog Club). Thunderdome líniu som prvýkrát videl v roku 2001. Martin Lieberman (ktorý bol kľúčovým človekom v pôvodnom Swinfordovom projekte Bandogov) napísal dlhú rozpravu o Mariovi Governale a jeho chovateľskej stanici Thunderdome Kennels.
Verím, že tieto dve línie boli najlepšími vo svojej dobe, a to je dôvod, prečo som si ich vybral.

4. Otázka: Názov vašej chovateľskej stanice On / Off je veľmi zaujímavý, čo to znamená?

Stelios: (smeje sa) „On" znamená to, keď psa potrebujete, „Off" je, keď psa nepotrebujete! Je to vlastne prirodzenosť Bandoga a výraz On / Off pochádza z toho, čomu ja hovorím "vnútorný prepínač" môjho Bandoga. Veľmi sú zanietený do obranárskej práce a berú tú prácu naozaj vážne, ale zároveň sú to skvelé psy aj pre rodinu s deťmi.

5. Otázka: Aké sú Vaše priority vo svojom chovateľskom programe?

Stelios: Na prvom mieste nad všetkým je pracovný temperament, po druhé (ale rovnako tak dôležité) je dobré zdravie, po tretie je produkovať Bandogy, ktoré sú geneticky priateľské k deťom a po štvrté je ich vzhľad (výška, váha, atď.). Mnoho programov ktoré je možné dnes vidieť, obetujú pracovné schopností kvôli zameraniu sa na veľkosť, alebo produkujú maznáčikov, bez dôležitých pracovných schopností.
Ja sa držím svojho plánu, a zatiaľ to funguje veľmi dobre!

6. Otázka: Len málo ľudí na svete vlastní psov Lucero, Thunderdome alebo dokonca  vašej On / Off krvnej línie, majiteľ sa musí kvalifikovať, aby mal psa z týchto línií?

Stelios: Po prvé, považujem za česť byť uvedený v jednej vete s Josephom Lucerom a Mariom Governale. A ja pevne verím, že im oplatím ich dôveru a priateľstvo v mojej realizácii ako chovateľ Bandogov.
Pre mňa je Bandog pes, ktorého môže vlastniť len málo ľudí. A je to z rôznych dôvodov. Prvým je, že Bandogy sú zriedka vyhovujúce pre začínajúcich majiteľov psov. Sú to silné zvieratá a potenciálne nebezpečné v nesprávnych rukách. Ďalším z hlavných dôvodov je ten, že budúci vlastník musí oceniť históriu a výsledky tvrdej práce, ktoré predkladá Bandog pracovného kalibru. Ak to neocení, potom môže zneužiť toto jedinečné plemeno, ako "stroj na výrobu peňazí" na podporu svojich príjmov! Alebo ešte horšie, keď sú nesprávny ľudia zapojení do chovu, mohli by sme skončiť a vidieť Bandoga vo výstavných kruhoch a na súťažiach krásy! Veľmi sa obávam, že Bandoga čaká škaredá budúcnosť!

7. Otázka: Keď Vás Andante Bandog Kennels  požiadali o spoluprácu (na základe žiadosti), čo ste o nás vedeli?

Stelios: Skutočne, vedel som, že pochádzajú z krajiny, ktorá má bohatú históriu v chove psov (okrem iného) a videl som videá  vašich psov robiť obranu. Veľmi  sa mi to páčilo, že dávate dôraz v prvom rade na pracovné schopnosti!

8. Otázka: Tento rozhovor tiež slúži ako oznámenie verejnosti o spolupráci a partnerstve medzi  Andante Bandog Kennels a On / Off Bandogs. Prečo práve Andante? Prečo sa podelíte o svoju nesmierne vzácnu krvnú líniu s odlišnou krvnou líniou psov zo Slovenska?

Stelios: Áno, po dlhšej dobe, som sa rozhodol, že sám nemôžem zvíťaziť v boji proti „Bandog chovateľským programom", ktoré neprodukujú Bandogov v súlade s pravdou, ich históriou a funkciou. Urobil som obrovskú chybu tým, že som pomáhal ľuďom, ktorý skutočne zničili dobrú povesť Bandogov v mojej rodnej krajine. Keby som ich poznal lepšie, mohlo to byť oveľa lepšie s Bandogom na scéne v Grécku ...
Dôvodom, prečo som sa rozhodol pracovať s Andante je, že zdieľajú rovnaké princípy a priority, pokiaľ ide o podstatu Bandoga. To je jediný spôsob, ako môže byť pracovný Bandog zachovaný a uspieť v budúcnosti! Veci ako veľké Bandogy, high-end doplnky, šľachtenie pre vzhľad, chov pre peniaze atď., bude len naďalej ničiť tieto nádherné psy. A tí ľudia s otvorenou mysľou možno už teraz vidia, že to príde!
Ďalším dôvodom, prečo som chcel pracovať s Andante Bandog Kennels pochádza z Vašich vlastných slov Patrik.
Raz ste mi povedali: "Mám pocit, že som na vrchole toho, čo naša krvná línia na Slovensku môže ponúknuť môjmu chovateľskému programu!". Pre mňa je to obrovský dôvod na hľadanie niečoho, čo povýši váš program na novú úroveň.

9. Otázka: Čo očakávate od našej spolupráce? Možno, nový typ pracovných Bandogov a novú krvnú líniu?

Stelios: Najprv som čakal, na poctivosť, ktorá pramení  z oboch strán! Poctivosť je základ. Samozrejme ak chcete mať dobrých psov. O tom niet pochýb a som o tom presvedčený. Vždy rád hovorím: „Je to človek, ktorý stojí za psom a nie pes, ktorý je pred človekom..."

10. Otázka: Stelios, raz ste mi povedali: "Bandog je pre dobrých ľudí!" Čo ste tým mysleli?

Stelios: Iba ľudia s dobrým srdcom a dobrým úmyslom pomôžu k zachovaniu Bandogov do budúcnosti. Čo bolo vykonané v priebehu storočí a so všetkými plemenami psov...? To je dôvod, prečo je  vidieť len veľmi málo chovateľov každého plemena, ktorí udržiavajú pôvodnú vnútornú a telesnú podstatu plemena nažive!

11. Aký je váš odkaz pre mladých a začínajúcich chovateľov alebo budúcich vlastníkov Bandoga, ktorí nevedia veľa o vlastnostiach a kvalite pracovného Bandoga?

Stelios: Vzdelanie je kľúčom! Hlavne sa vzdelávajte, literatúrou pre pracovné psy a Bandogy. Choďte von a pozrite sa sami, položte si otázky, testujete psov, ak ste dostatočne kvalifikovaní.
Chovateľstvo Bandogov je tvrdá práca s kopou „širokých chodníkov...". Ak si chcete zarobiť peniaze, chovajte hračkárske plemená. Bandog je pre dobrých ľudí!

12. Ďakujem Vám Stelios z On / Off Bandogs ,Grécko!

Stelios: Ďakujem vám Patrik a Petra z Andante Bandog Kennels, Slovensko!

On/Off´s Vito "Corleone"- (Lucero´s Judo x Thunderdome´s Lara), majiteľ: Stelios Sdrolias (On/Off Bandogs Greece).

Krátky prehľad moderných dejín Bandogov v Grécku.

Moje pátranie po najlepšom ochranárskom a obranárskom psovi bez ohľadu na plemeno bolo veľkou výzvou, mal som možnosť stretnúť sa a vyskúšať mnoho služobných plemien a to ako aj v Grécku tak aj v zahraničí. Prví  chovateľ ktorí sa začal zaoberať plemenom Bandog v Grécku bol pán Panagiotis Tsikouris, majiteľ chovateľskej stanice Molosser Gate. Jeho prvý Bandog bol dovezený z Rumunska v rokoch 1993-1994 pre pána Dimitrios Gletzakos (Top inštruktor bojových umení a expert na VIP bodyguarding). Vzhľadom na sťahovanie pána Gletzakosa, pes nakoniec skončil v chove Molosser Gate. Od ľudí, ktorí videli tohto psa pracovať som sa dozvedel, že tento pes bol priemerný čo sa týka temperamentu aj keď veľmi inteligentný... Z toho vyplýva a možno že to bol dôvod prečo chcel pán Tsikouris vytvoriť vlastnú krvnú líniu z jeho existujúcich chovov APBT a Neapolského mastina. Vytvorila sa nová línia Bandogov, ktorá sa stala veľmi slávnou na celom území Grécka. Tie najslávnejšie psy boli: Hades, Lulu Bell, Boss a Kronos. Potomkovia týchto psov boli použité pre ochranu a šľachtiteľské účely. Medzi prvými, ktorí zdieľali svoje skúsenosti s Bandogmi v súkromnom okruhu ľudí, bol John Sideris. Špičkový výcvikár obranárskych psov z Veľkej Británie, ktorí cvičí psov pre K9 agentúri a civilno-bezpečnostné zložky. On mal osobné skúsenosti s týmito psami, pretože jeho partner vlastnil slávnu sučku "Zane". Jeho názory znamenali „vzplanutú nádej" pre mnohých, ktorí hľadali ideálneho psa pre maximálnu ochranu objektov a osobnú ochranu. Jeden z najvýznamnejších chovateľov vo Veľkej Británii v tej dobe bol John Young (J7 Security). Jeho psy definovali smer a dali základ na znovuzrodenie chovu Bandogov vo Veľkej Británii.
V roku 1999 som mal možnosť diskutovať viac o Bandogoch s americkým chovateľom plemena Americký buldog v Kalifornii ( v tej dobe som bol na odbornom seminári v San Diegu). Snažil som sa stretnúť sa s najvýznamnejším chovateľom tej doby s Josephom Lucerom III., ale to nebolo možné v tej dobe... Udržiavali sme však spolu stále dobrý kontakt, ktorý bol na nezaplatenie v budúcnosti.

V roku 2000 som kontaktoval pána Tsikourisa a navštívil jeho chovateľskú stanicu niekoľko krát. Testoval som jeho Bandogov a to bolo prvé živé akčné stretnutie s týmito psami. Najpôsobivejším exemplárom bol pre mňa - Boss (prvá generácia Bandoga). Aj keď som si kúpil svojho prvého Bandoga s menom Kalma v roku 2001 z jeho chovateľskej stanice, moje pátranie po úplne konzistentnom Bandogovi práve začalo. To bolo v dobe kedy som sa stretol s Nikosom Meligounakis dôstojníkom gréckeho letectva a výcvikárom vojenských psov, ktorý videl Kalmu prvýkrát v roku 2002. Bol nesmierne nadšený z jej temperamentu a tak sme si začali vymieňať nápady a názory na Bandogov a na im podobné plemená. Po tom čo konvertoval v jednej chvíli z plemena Cane Corso na plemeno Bandog.

Mojím ďalším krokom bolo doviesť priamo z chovateľskej stanice pána Lucera (Working Class K9) 2 šteňatá v roku 2002. Šteňa samca, bol pomenovaný menom Rony (na požiadanie Nikosa som ho doviezol ako jeho osobnú chovateľskú budúcnosť) a šteňa sučku menom Mila pre môjho drahého priateľa Alexandrosa Antiochosa.

V roku 2003 som bol skontaktovaný s americkým chovateľom Bandogov  Mariom Governale majiteľ chovateľskej stanice Thunderdome Kennels - New York, ktorý bol taký láskavý a ponúkol mi šteňa zadarmo po uznaní môjho odhodlania pre plemeno Bandog. Hneď potom ma Nikos požiadal, aby som znova importoval 2 ďalšie šteňatá (samca pre jeho brata, a sučku pre neho). Vzhľadom k vynikajúcim vzťahom s pánom Governale sa mi podarilo importovať 3 šteňatá z jeho chovateľskej stanice. Thunderdome Zara, Lara a Atlas.
Toto vytvorilo vynikajúce jadro kvalitných Bandogov z vybraných amerických chovateľských staníc v Grécku.
V roku 2004 po rozsiahlej odbornej príprave a množstve testov pes Lucero´s Rony (ktorý bol cvičený Johnom Siderisom) bolo zrejmé, že tento pes nie je ten , ktorý by mohol "založiť" chovnú líniu tak, ako som si to predstavoval. Hneď potom som požiadal o pomoc pána Lucera znova. Jeho odpoveď bola fenomenálna. Pán Lucero kúpil späť dospievajúceho psa zo svojej veľmi úspešnej línie, priameho brata slávneho Lucero Curlyho, ktorý zažiaril v (TV: Fear Factor, filmoch: Hulk, Nechcem Mess with the Zohan). Jeho meno bolo Lucero Dude a patril slávnemu trénerovi psov  pánovi menom Tom Richie. Tento pes bol poslaný z USA do Grécka a pán Lucero mi povedal, že aby bolo jasné, že Nikos musí psa menom Rony nechať vykastrovať, aby nemohol byť nikdy uchovnený, keď nespĺňa požiadavky na uchovnenie! Úplne zdravý úsudok od niekoho, kto sa domnieva, že iba genofond najvyššej kvality by mal byť použitý v plemenitbe, aby sa chov zdokonaľoval. Bolo to 04.7.2004, kedy Dude prišiel do mojej krajiny. Bolo to v rovnaký deň, kedy Grécko vyhralo nad Českou republikou v preslávenom zápase na Euro 2004 futbalových majstrovstvách Európy. Typický Lucero Bandog čo sa týka typu, stavby tela a temperamentu. A ja som mu zmenil jeho meno z Dude na Judo. V tej dobe som nemal možnosť mať nového psa v mojom dome, tak bol Judo umiestnený pod mojím vlastníckym právom u Nikosa v jeho dome.
Bohužiaľ moja spolupráca s Nikosom bola ukončená v auguste v roku 2008. Medzi hlavné dôvody, ktoré ma viedli k ukončeniu spolupráce patria, že sa zameral na chov pre finančné účely a hlavne preto, že mi opakovane klamal a porušil našu dohodu o počte a frekvencii chovaných psov. Ukážkovým príkladom toho je Thunderdome Lara, ktorá bola pripustená najmenej 6 krát počas 7 rokov jej života a niekedy aj bez odpočinku a prestávky, v kuse produkovala početné vrhy. Taktiež porušil  dohodu o vyradení  psa Ronyho z chovu, ktorého nevyradil pre finančný zisk, čím nerešpektoval príkaz od pána Lucera. Pán Lucero bol veľmi rozhorčený a sklamaný z Nikosovho neetického chovania.

Niektorí by si mohli pomyslieť, že toto svedectvo je osobný útok proti Nikosovi (Bandogfarm). Môžem vás však ubezpečiť, že to nie je tento prípad. Dal som príliš veľa šancí k tomu aby spravil krok späť na správnu cestu, ale on si vybral, aby sa stal veľkofarmou na produkciu šteniat ... Je zrejmé, že vzdelanie a morálne hodnoty sú hnacou silou v našich aktivitách. Je to aktivita, ktorá nakoniec prinesie rozsudok po uplynutí istého času ... Nemôžem si dovoliť eticky spájať svoje meno s veľkoprodukciou plemena Bandog. Cítim sa byť morálne zaviazaný k ľuďom, ktorí ma podporovali pri získavaní vzácnych krvných línií a vzdelávali ma v chove týchto psov.

On / Off  Bandogs Grécko ® zostáva verný politike "niekoľko vybraných unikátov pre niekoľko vybraných majiteľov". Moja láska pre plemeno Bandog a mojím poslaním je zdokonaľovať toto plemeno, nie je tu žiadny priestor pre finančne motivovanú masovú výrobu psov pre širokú verejnosť! Psy z môjho chovu si našli cestu do USA, Talianska, Dánska, Nórska, Fínska, Holandska aj na Madagaskar a teraz už aj na Slovensko. Získali sme si vynikajúce referencie aj od iných chovateľov Bandogov. Čo je veľkou odplatou za prácu v našom chove. Sme jediná chovateľská stanica v Grécku a aj na svete, ktorá má priami prístup ku psom z línie Lucero pre chovateľské účely. V spolupráci s pánom Lucerom vedieme systematický chov a samozrejme jeho psi aj naďalej tvoria veľkú časť nášho šľachtiteľského programu.

Stelios Sdrolias
On / Off  Bandogs Grécko

ANDANTE BANDOG KENNELS- pracovné videá:

Andante Bandog Kennels- Killa a Mocca

Andante Bandog Kennels

Andante Bandog Kennels- 7 mesačné šteniatko, sučka "MOCCA"

 

 

 

 

 

 

 

 

 Andante Bandog Kennels- 6 mesačné šteniatko, sučka "MOCCA"

 Andante Bandog Kennels- 5 mesačné šteniatko, sučka "MOCCA"

 Andante Bandog Kennels- 3 mesačné šteniatko, sučka "MOCCA"

 Andante Bandog Kennels- 18 mesačná sučka "KILLA"

 Andante Bandog Kennels predstavuje 18-mesačnú sučku: "KILLA"

"Zbraň bez zbrojného pasu"

Andante Bandog Kennels poskytuje kompletný FBS - Full Bandog Servis, v rámci K9. Poskytujeme komplexné služby  a odborné poradenstvo čo sa týka chovu a výcviku Bandoga, elitným a špeciálnym jednotkám, SBS agentúram, bezpečnostným zložkám, špecializovaným policajným a vojenským zborom ako aj náročným súkromným osobám. Ponúkame vysokokvalitné jedince z nášho selektívneho chovu unikátnych, výhradne pracovných krvých línií určených na osobnú ochranu a ochranu majetku-K9.